.

Únor 2010

Premiere of Alice in Wonderland,2010

27. února 2010 v 16:54 | Rosalieツ |  Harry Potter Actors NEWS
Na fotkách je Helena a pod perexem(ale i na poslední fotce tady)Alan.

free image hostfree image hostfree image hostfree image hostfree image host


Helena si roli Hermiony náramně užívala...

27. února 2010 v 16:48 | Rosalieツ |  Harry Potter Actors NEWS
www.clemence-poesy.blog.cz
Tato herečka je možná trochu stará na to, aby hrála Hermionu Grangerovou, ale přesto tuto šanci dostala. V rozhovoru pro MTV se podělila o zkušenosti s hraním sedmnáctileté čarodějky i o pár přísně tajených informací o posledních dvou filmech o Harry Potterovi.
V připravovaném filmu Harry Potter a relikvie smrti se Harry a jeho kamarádi musí vydat na Ministerstvo kouzel v přestrojení. Využijí k tomu mnoholičný lektvar, a Hermiona tak na sebe vezme podobu Bellatrix Lestrangeové. Při natáčení filmu to ale znamená pravý opak: Helena Bonham Carterová musí hrát, jako by byla proměněnou Hermionou.
cč.

Sladký Sam Worhington

26. února 2010 v 17:21 | Rosalieツ
Hollywoodská hvězda Sam Worthington, bez svého dlouhého ocasu a modré kúže, se připojil k svatební oslavě, kterou pořádal jeho přítel doktor Michael Schwarz. Konkrétně se Sam přátelí se syny Michaela Schwarze a nenechal si ujít tuto skvělou oslavu, kde vzbudil velká ohlas, jak u zaměstanců tak u samotného Dr. Schwarze.
Herec Sam Worhington vyměnil vzrušení z fiktivního světa planety Pandory za navštívení svadby v Elderslie home. Hvězda Avataru se setkala s rodinou Schwarz a sám Dr. Schwarz řekl o Samovi, že je vždy šťastný a uvolněný.
"Je to jen kamarád a obyčejný kluk." řekl. "Ostatní mladí lidé se o něj velmi zajímali, a on k nim byl velice vstrícný, i při pořizování fotek. Především je to přítel mých synů, a řekl bych, že to bylo velice příjemné prožití vyjímečného dne. "Každý teď chce být s ním a navazovat s ním nějak kontakt... ale je to opravdu jen přítel mých synů, řekl Dr Schwarz."Když jsem ho spatřil na vlastní oči, byl jsem v šoku. Byl jsem jím ohromený, na tento pocit nikdy nezapomenu", nakonec dodal.

Událo se to v hotelu Camden Valley Inn a některé fanouškovské servírky se s ním dokonce vyfotily a byly jím naprosto ohromené. Potom ještě jedna z dotyčných servírek dodala:

"Dostala jsem autogram a Ashleigh fotografie, byl tak rozkošný. Nevadilo mu to.", řekla.


Oldman,Malfoyi a Rickman v žebříčku nej záporáků

23. února 2010 v 20:15 | Rosalieツ |  Harry Potter Actors NEWS
AOL Moviefone zveřejnil žebříček deseti největších hollywoodských záporáků. Mezi nimi se objevilo hned několik hvězd z filmové série o Harry Potterovi.

Na devátém místě se umístil Gary Oldman, známý za svoji roli Siriuse Blacka:
"Oldman je výborný záporák, dokonce i v jeho kladných rolích nalézáme kousek temna ať už je to Harryho kmotr Sirius Black nebo gothamský policejní kapitán Jim Gordon."

Na šestém místě Jason Isaacs, role Luciuse Malfoye:
"Nejprve jako sadistický čevenokabátník s jiskrou v oku vyvraždí ve filmu Patriot všechny Gibsonovy syny a nyní udává tón jeho popularitě Voldemortův sladce zlý Smrtijed - se skvělými vlasy - Lucius Malfoy."

Žebříček dovršuje Alan Rickman za jeho portrét Severuse Snapea:
"Možná je to jeho hlubokým a impozantním hlasem nebo jeho jízlivým úšklebkem, ale Rickman vždy hraje neřády. Památně ztvárnil slizkého a zdánlivě zrádcovského Severuse Snapea, chamtivého a zvrhlého soudce Turpina ve Sweeney Toddovi, teroristu Hanse Grubera ve Smrtonosné pasti a samozřejmě šerifa z Nottinghamu v Robinu Hoodovi. Milujeme Rickmana když je hodný, ale když hraje záporáka je neodolatelný."


Stuart Craig plakal při Snapeově smrti

21. února 2010 v 15:53 | Rosalieツ |  Harry Potter | NEWS
V novém interwiew s Telegraphem, výrobní designér Stuart Graig hovořil o několika oblíbených částech a nástrojích použité po celou dobu natáčení Harryho Pottera, včetně Obludného obludária,hřbitovu v Ohnivém Poháru, hodiny rodiny Weaslyů a dále. V aktuálním pozdravu produkci Relikvií Smrtí, Stuart práskl, že scéna smrti profesora Snapa se začala natáčet týden před tímto rozhovorem a konstatoval, že skutečně po brilantním výkonu co předvedl představitel Alan Rickman, brečel.
"Naposledy jsem plakal před několika dny, když jsme natáčeli smrt Severuse Snapea, kterého hraje Alan Rickman. Plakat v rákosí, kde jsme natáčeli, bylo trochu obtížné, ale Alan je vynikající herec a jeho postava měla mimořádně dobrou smrt. "

Pod perexem scany.Já teda taky budu brečet.Ještě když ted vim,že to zahrál brilantně.Když sem to četla,tak sem musela sušit knížku.


21.2. -narozeniny

21. února 2010 v 7:00 | Rosalieツ
Ahoj,dnes slaví narozeniny
ALAN RICKMAN (64,Severus Snape).
ASHLEY GREENE(23,Alice Cullen).
(15,adminka)


Ahoj,já se moc omlouvám...

19. února 2010 v 17:59 | Rosalieツ
...Je to neuvěřitelné.
Od pondělí sem nic nepřidala!To snad neni ani možný.Mně to nepřišlo tak dlouho!Vím,že sem vás informovala,že jdu na soutěž v recitaci a že se musím opakovat text na soutěž mladých divadelníků.Že bych poslední článek přidala v pondělí,to mně opravdu nepřišlo!
Takže se omlouvám.
Jinak k těm soutěžím.V recitaci sem první (zázrak se stal) . Je fakt super,že okresní kolo je 12.března a to je ta soutěž divadelníků.Takže se ZASE osvědčil zákon schválnosti.Já se ani nedivim.U mě už to je normální.No sem nasupěná,že to snad ani neni možný.
Nakonec se to snad udělá tak,že pojedu ráno do Turnova(20 km ode"mě").Tam je poprosíme,jestli bysme nemohli odehrát jako první(at´to klapne,prosíím) a přijedou pro mě rodiče a odvezou mě do Semil (15 km od Turnova) na recitaci.Je mi sice líto,že budu chybět na divadelní rozbor,ale nedalo by se nic dělat.Kdybych odřekla divadlo,tak bych je podrazila,protože hraju hlavní roly.Recitace se mi teda nechtěla odřeknout už vůbec,protože je to moje prakticky poslední možnost.Na střední už asi moc možností mit nebudu.
Jinak asi se mi splní přání ! Já nwm čim to je,ale ted´se mně daří ve světě "zájmů" a né "školy".V matice je to ted´totál propadák. No k tomu přání.MOŽNÁ budu ochotník v našem městečku ! Já tomu FURT nemůžu uvěřit!Sice sme malý město,ale divadlo je tady na hodně velký úrovni.Roly by pro mě prej měli!Já se zbláznim!Víte,jak bych byla slavná?! xD

Americká armáda chce zařízení z filmu Avatar!

19. února 2010 v 17:45 | Rosalieツ
Trojrozměrné zobrazování cílů, jak ho představil film Avatar od Jamese Camerona, by ráda získala armáda Spojených států, informuje portál tn.cz.
Výzkumná organizace Darpa (Agentura pro výzkum pokročilých obraných projektů) dostala za úkol, aby pro americké vojáky vyrobila monitorovací zařízení, které bude zobrazovat věrně trojrozměrný prostor. Projekt má název Fine Detail Optical Surveillance (FDOS) a měl by vojsku poskytnout dva druhy zobrazovacích zařízení. Jedním z nich bude přenosný systém, který přímo na bojišti získá data od vojáků a navrhne tak trojrozměrný obraz krajiny, do kterého zaznamená i polohu vlastních a nepřátelských jednotek.
V reálném čase bude schopen zobrazovat situaci v boji, měnit náhled a poskytne tak velitelům plastický obraz bojiště. Armáda doufá, že díky systému získá úplně nový pohled na bojové akce a umožní funkci navádění řízených střel na pozice nepřátel. Armáda Spojených států v současné době pracuje na dvou podobných projektech. Ten pokročilejší se jmenuje Gorgon Stare (Pohled Gorgony) a je to senzor, který může snímat asi čtyřkilometrovou oblast ze dvanácti různých úhlů. I to je pro DARPA málo. Chtěli by všechny konvenční kamery nahradit 3D kamerami.
Na podobném projektu pracuje v současnosti také australská armáda. Ta se snaží použít zobrazovací techniky , které se objevují v počítačových hrách. Austrálie už dokonce navrhla i létajícího drona, který vypadá úplně jako z filmu Avatar.

Hi,he,ha,hu,hí,hé,hú,blé sakra někdo by moch vymejšlet nadpisy článků

15. února 2010 v 18:33 | Rosalieツ
Ahoj,tak doufám,že ste první den po prázkách ve škole nepadli zazzuřením.Já byla vyvolána k tabuly o Fyzice a dopadlo to jako vždycky u tabule o fyzice.Propadák.Celá třída na lavici smíchy.NEbylo by to tím,že bych byla bůhví nějak "blbá" to ne,ale prostě o fyzice u tabule to nikdy nedopadlo dobře.To samí můžu říct o čestině.
Ten kdo sem někdy zajde si asi všimnul,že sem zase předělala layout.Tamten mě dost štval(se snušným výzazem).O CLémence se žádné noviny nehrnou.Na zahraničník webech se ted objevují jen staré fotky v příšerné kvalitě a ještě k tomu sou celý popsaný.
Jinak sem dnes četla o výtvarce(už sem to dopatlala) rozhovor s herečkou Novákovou(hraje v Ordinaci v růžové zahradě manželku Všetečky,ted je na Slovensku,ale ve skutečnost rodí),která mě tim rozhovorem dost uklidnila.Vystudovala Sš cestovního ruchu a potom šla na DAMU.Ještě,že sem si to přečetla.Já totiš taky porazím na DAMU(pokud mně moje divadelní nadšenost nepřejde).
Sorry za ty smajlíky...+místo učení sem si hrála a nedopadlo to zrovna valně.Jen taková osobní blbost:)

Filmová novinka: Budeme mít český Avatar (,,já čumim")

15. února 2010 v 17:58 | Rosalieツ
Zatímco film Jamese Camerona Avatar je pořád světovou senzací a jednoznačným favoritem při oceňování Oscary, u nás doma už několik let tiše vzniká film, který je ze stejné kategorie žánrů.

Fantasy snímek Poslední z Aporveru má být u nás unikátním výtvorem a bude zřejmě patřit mezi jedny z nejdražších filmů Česka. Jak se natáčí?
Režisér Tomáš Krejčí se projektem zabývá už skoro šest let. Posledních pět měsíců točil a teď bude ještě rok trávit ve střižnách a studiích při technickém dokončení složitého filmu. Rozpočet je na něj prozatím 95 milionů korun! "Od šedesátých let je to první český fantasy film, který spojuje živé herce a animaci. Přiznávám, že se inspirujeme hlavně Karlem Zemanem a jeho fantastickými filmy. Díky novým technologiím ovšem máme daleko větší možnosti…" vysvětluje režisér svůj záměr.

Aporver se řítí do záhuby
Na začátku všeho byl nápad scenáristy Michala Zelenky, který režisérovi vyprávěl o planetě, na níž si staví její obyvatelé obydlí na obrovských houbách. Mezi houbami se pohybují vznášedla poháněná vzduchem… Svět na planetě Aporveru se ale řítí do záhuby, zachránit ho může jen dvojice mladých lidí. To je zjednodušený děj filmu.
"Natáčení bylo velmi komplikované. Někdy bylo těžké to nevzdat, obzvlášť když nám postupně onemocněly všechny děti, které v něm hrají. Když jsme chvíli stáli, už jsme odpočítávali miliony. Teď nás ale čeká další těžká etapa. Bude tam 1500 trikových záběrů a celá postprodukce, která se bude zabývat technickými záležitostmi, bude trvat asi rok," líčí režisér.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Vládkyně vyrostla
O tom, že Poslední z Aporveru je velkorysý projekt, svědčí i to, že se na něm podílelo a podílí mimořádně hodně lidí. Jen ve štábu jich bylo kolem stovky, hraje v něm 120 herců, pracovalo na něm osmdesát výtvarníků…
Hlavní herce hledali tvůrci několik let. Nakonec se shodli na trojici mladých, neokoukaných lidí. Jako třešnička na dortu se tu objeví i americká herečka Tami Stronach, kterou jsme mohli vidět ve slavném Nekonečném příběhu jako dětskou Vládkyni.
"Sehnali jsme na ni telefon a ona si nejdřív myslela, že jsme nějací úchylové, kteří ji lanaří do pornofilmu. Pak se ale na nás poptala svých českých známých, kteří jí potvrdili, že jde o film seriózní, a tak nám kývla, naštěstí tu z dřívějška znala pár lidí," směje se producent filmu Jiří Košťál.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Technologie jako u filmu Avatar
Dnes už má o film zájem nejen Česká a Slovenská televize, které do něj kromě Státního fondu pro rozvoj české kinematografie také vložily peníze, ale i jedna italská televize. Je pravděpodobné, že po své premiéře, pravděpodobně příští rok v létě, se Poslední z Aporveru dostane i do velkého světa. Ostatně podle jeho tvůrců, má sice »o něco menší rozpočet« než Avatar, ale technologie, s níž se vyrábí, je prý srovnatelná s americkou. O tom, jestli se bude v kinech promítat ve formátu 3D, ještě není rozhodnuto.

Jsem zvědavá, jak tento film bude vypadat, možná mě zase zklame jak to české filmy
dělávají a nebo mě možná překvapí. Jsem vážně zvědavá.
Je jen škoda, že to bude v kinech později než Avatar, ptz to téma, je stejné.
Kdyby to bylo před avatarem, tak si myslím, že by tenfilm možná uchvátilvíce lidí, než po avataru.

celý článek od holek z www.avatarworld.blog.cz

Nový vzkaz od Emmy

15. února 2010 v 17:50 | Rosalieツ |  Others Emma
Herečka Emma Watson aktualizovala svoju stránku s novým odkazem pro fanoušky. Píše o návratě do školy po lednovém natáčaní Relikvií Smrti:
"Po lednu stráveném na natáčaní více scén do filmu Harry Potter a Relikvie smrti sem se vrátila na výšku. Je absolutně úžasné uvidět znovu všechny moje přátelé - a samozřejmě, vrátit sa k učení. Velmi pěkne děkuji za vaši podporu a milá slova o mojí kolekci People Tree, bolo to skutečně nervy drásající, ale sem ráda, že se tak dobře uchytla a doufám, že můžu začít pracovat na něčem novým."
Přes jarní prázdniny bude Emma opět pokračovať v natáčaní. Před sebou má ješte epilóg s Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem, Bonnie Wright a Tomem Feltonem.
Děkuji emmush.blog.cz :)

Totál bez nápadů,nálady atd. (toho by bylo)

12. února 2010 v 19:29 | Rosalieツ
Ahoj,nestavila jsem "barevnější layout".No je to děsný,ale já sem ted totál bez nálady a hlavně bez nápadů:( Hlavní menu sem tedy přemístila do menu,ale mám to ráda jako "klikačky" vložené třeba v záhlaví(jako to bylo předtím).Ach jo.

+přes víkend toho moc nepřidám-musim se učit text na soutěž(recitace),latinskou písničku,text na divadlo a opakovat starý text na okresní kolo mladých divadelníků xD+ŠKOLA x(Poslední gang ke stažení

11. února 2010 v 19:04 | Rosalieツ |  Filmografie Clémence
Pro někoho,kdo má silné nervy.

BALLET SHOES na ČT1!

10. února 2010 v 19:20 | Rosalieツ |  Others Emma
Zbláznim se.Ano.
Zrovna dneska sem na papírek napsala nej kámošce,at´ mi uršo stáhle Ballet shoes(sem antitalent na stahování).
No a šla sem na blog k Adrianne a co se nedovím.
20.LEDNA V 10.10 HODIN NA ČT 1 !!!

Já to nepřežiju!V sobotu ráno na čt 1 obvikle dávaj ty typický anglický filmy.
Já vůbec nečekala,že to někdy budou dávat :)
Jedinej problém je,že do ty doby to asi nepřežiju,jak se budu těšit :)

Kiss scene,Avatar

9. února 2010 v 10:32 | Rosalieツ
Miluju The Bioluminescence of the Night .

Avatar,zajímavosti

9. února 2010 v 10:28 | Rosalieツ
Neytiri našla zajímavosti...

•Bájná planeta se točila na Havaji, Novém Zélandu, a hlavně v ateliérech, film obsahuje čtyřicet procent živých scén, většinu obstaraly počítačové modely a trikové zelené pozadí.

• I když ve filmu není nikde oficiálně uvedeno, v jakém roce se odehrává, z videoblogů Jake Sullyho lze vyčíst rok 2154.

Avatar je první film, který překonal hranici dvou miliard dolarů v celosvětových kino-výdělcích, a to navíc po pouhých šesti týdnech od uvedení.

• Hudba k Traileru je složena z tří skladeb: Steve Jablonsky: "My Name Is Lincoln" z filmu Ostrov (2005), AudioMachine: "Akkadian Empire" a poslední je Audiomachine: "Guardians at the Gate".

• Na Tchaj-wanu se během promítání snímku udělalo dvaačtyřicetiletému Kuovi nevolno a s krvácením do mozku byl převezen do nemocnice. Důvodem potíží byl podle ošetřujícího lékaře pravděpodobně nával emocí při sledování filmu. Po jedenáctidenní hospitalizaci pacient zemřel.

• Všimněte si, když je Jake Sully ve vězení, kamera najede na zadní část jeho vozíku, a vy si můžete přečíst jméno výrobce - "Grunt", což je v americké angličtině výraz pro mariňáka.

Alenka v říši divů

9. února 2010 v 10:13 | Rosalieツ |  HP-herci v jiných filmech
Jak jistě víte,Helena B. Carter hraje v novém filmu Alenka v říši divů.Helenu zbožn´uju a Jonnyho Deppa taky.Samozřejmě nesmím zapomenout na Alana Rickmana.
Tento článek patří tedy ALENCE V ŘÍŠI DIVŮ.

Oficial trailer
Více v cč.