.

Leden 2010

Avatar World premiere!

31. ledna 2010 v 17:43 | Rosalie
imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comBude mít Avatar pokračování?

31. ledna 2010 v 17:40 | Rosalie
Entertainment Weekly Magazine zveřejnil jednu důležitou informaci týkající se filmu Avatar. Jedná se o jeho pokračování, i sám James Cameron se k tomu vyjádřil. A jelikož hlavní představitel Jakea Sullyho již podepsal smlouvu, a vzhledem kolik miliard dolarů si Avatar vidělal, je velká pravděpodobnost že se další díl Avatara uskuteční.

Velkolepý hit, Avatar, který nashromáždil přes 1,3 miliardy dolarů po celé světě se zdá být pro všechny velkým šílenstvím. Pokládá se jen jedna otázka: Bude mít Avatar pokračování? James Cameron vždy věří, že film který zpracuje bude časem hit. "Měl jsem už od začátku na mysli děj filmu - v Avataru jsou scény, které by mohly vést k jeho pokračování," říká Cameron. "Prostě to dává důvod na to stále myslet, jde o dva nebo tři filmové okruhy, pokud jde tedy o obchodní plán.

CG rostliny, stromy, zvířata a pohybová schopnost hlavních postav - to vše má obrovské množství na zdokonalení a vytvoření. "Sam Worthington již podepsal smluvu na hraní Jakea Sullyho v pokračování Avatara".

Avatar soundtrack

31. ledna 2010 v 17:39 | Rosalie
Jeden z adminů AvatarWorld pro vás nášel soundtrack z filmu AVATAR ke stažení zde.
Potřebujete ale program WinRar k odblokování.. ;)

#01 You don't dream in cryo 06:09
#02 Jakes Enters His Avatar World 05:25
#03 Pure Spirits of the Forest 08:50
#04 The Bioluminescence of the Night 03:37
#05 Becoming One with Neytiri 07:41
#06 Climbing Up "Iknimaya - The Path to Heaven" 03:18
#07 Jake's First Flight 04:50
#08 Scorched Earth 03:32
#09 Quaritch 05:01
#10 The Destruction of Hometree 06:47
#11 Shutting Down Grace's Lab 02:48
#12 Gathering All the Na'vi Clans for Battle 05:14
#13 War 11:22
#14 I See You (Theme from Avatar) 04:21

James Cameron: "Dávám přednost odlišnostem"

31. ledna 2010 v 17:37 | Rosalie
James Cameron odpoveděl na otázku, proč se rozhodl, že budou lidé Na'vi modří. Zmínil se o tom v nedávném rozhovoru a řekl, že dává přednost odlišnostem a "jinakosti." Zmínil se že vzhled a barva pleti je velkým problémem na celém světě a na naší planetě. Proto se také Cameron rozhodl, že tuto věc využije jako tématický bod pro lidi Na'vi. Tudíž jsou všichni Na'viané modří. Jde tu prý taky o vztah Jakea a Neytiri. On je původně běloch ale zamiluje se do "modré" Neytiri. I tak chtěl Cameron vysvtělit, že na barvě pleti a vzhledu zase až tak nezáleží.

You Magazine

31. ledna 2010 v 17:35 | Rosalie |  Magazines Emma
You-31Jan10-1.jpg (382 KB)You-31Jan10-2.jpg (388 KB)You-31Jan10-3.jpg (396 KB)You-31Jan10-4.jpg (329 KB)

People tree photoshoot

31. ledna 2010 v 17:32 | Rosalie |  Photoshoots Emma
www.clemence-poesy.blog.cz¨
Objevily se 3 nové fotky z photoshootu pro People tree.Jsou krásné.Emma má prostě boží vlasy.Zdroj www.harrypotter-world.blog.cz .

Warneři plánují koupit Leavesdenská studia

31. ledna 2010 v 11:09 | Rosalie |  Harry Potter | NEWS
Financial Times přišli se zprávou, že Warneři plánují koupit Leavesdenská studia v Hertfordshire, Anglie, která jsou domovem filmové Harry Potter série (zahrnující Relikvie smrti, které se právě natáčejí), za 100 milionů Eur, aby si tak vytvořili vlastní filmové studio mimo Spojené státy. V Leavesdenských studiích mají pronajato pár budov.
Dříve Leavesdenská studia patřila firmě Rolls-Royce, která je užívala pro výrobu motorek a filmová aktivita zde byla zaznamenána v roce 1990.
Koupě studií společností Warner Bros by měla mít i nějaké ty výhody pro nás fanoušky. Nejenom že plánují zrekonstruovat celou budovu studií a přilehlé akry pozemků, ale měla by být i otevřena nějaká ta část studií pro veřejnost, takže budou mít návštěvníci možnost naživo vidět rekvizity filmů, které zde byly natáčeny (Harry Potter série, Hvězdné války a Batman: Temný rytíř), včetně Potterovské Velké síně.
Tuto skutečnost však prostřednictvím Twitter účtu Warneři potvrdili:
"Fanoušci Harryho Pottera! WB dělá krok k získání a rozšíření Leavesdenských studií v Londýně - domově "Harry Potter" filmů!"

Princ vyhrál na Attenborough Film Awards

30. ledna 2010 v 10:45 | Rosalie |  Harry Potter | NEWS
Nedávno zde na blogu bylo řečeno, že HP a Princ Dvojíkrve byl nominován hned na několik kategorií na Richard Attenborough Film Awards, včetně na Classic FM Film Music of the Year Award pro "the film's score" a Nejlepší britský film ve dvou regionálních cenách.
Vítězové byly známy včera a Nicholas Hooper, skladatel soundtracku k Princi, vyhrál kategorii Classic FM Film Music of the Year Award. Samotný film obdržel cenu za Nejlepší využití britských lokaci ve filmu a také na show Alana Titchmarshe cenu za Nejlepší britský film.

Julie hovořila o finálním boji s Bellatrix L. v HP7

30. ledna 2010 v 10:44 | Rosalie |  Harry Potter Actors NEWS
V novém rozhovoru s What's on TV a k propagaci nového televizního dramatu, herečka Julie Walters hovořila o neslavném duelu v posledním dílu Relikvie smrti, který sehraje se smrtijedkou Bellatrix Lestrangeovou(hraje ji H.B.Carter).

Takže, jak je to s vámi dále?
"Jsem zpět v Harry Potterovi.Paní Weaslyová má hodně co dělat.Já zabiju Helenu Bonham Carterovou hned ze začátku, dále k tomu není co víc bych řekla. Máme s hůlkami tak trochu takovou soutěž,už se nemůžu dočkat!
Dále,bude to smutné ,až to vše skončí,a to protože jsem viděla jak všichni vyrůstají.Bude to jako bych opustila prázdnotu.

Souboj titánů v 3D ?

30. ledna 2010 v 10:41 | Rosalie |  Harry Potter | NEWS
Začaly se šířit zprávy o tom, že závěr potterovské ságy uvidíme v kinech v 3D verzi!Tyto zprávy se opírají o údaje zveřejněné v blogu Heat Vision, podle nichž warneráci pilotně otestovali 3D konverzi na filmu Souboj titánů (v němž si mimo jiné zahraje i Ralph Fiennes) a na základě toho se rozhodli, že v 3D verzi vydají i dvoudílné Relikvie Smrti. Samozřejmě, Warner Bros. zatím nic z toho nepotvrdilo. Předpokládá se však, že do konce týdne studio oznámí uvedení Titánů v 3D verzi a brzy bude následovat i oficiální prohlášení ohledně potterovek.
Podle blogu Heat Vision v poslední době prudce klesly náklady na konverzi filmu do 3D podoby, takže předělání jakéhokoliv filmu vyjde zhruba na 5 milionů $ a po úspěchu foxáckeho Avataru si určitě dokáží spočítat, jak jim 3D verze filmů mohou zvýšit zisky.Tato zpráva je stále nepotvrzená!, proto ji berte zatím s rezervou..

Nový skladatel Relikvií smrti

30. ledna 2010 v 10:38 | Rosalie |  Harry Potter | NEWS
Portál Film Score Daily přinesl zprávu, že producenti filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 1 podepsali smlouvu s hudebním skladatelem, jehož úkolem bude zkomponovat hudbu k předposlední potterovce. Navzdory obecným očekáváním to není John Williams, ale francouzský skladatel Alexandre Desplat.
Alexandre Desplat v minulosti spolupracoval s významnými světovými režiséry a složil hudbu k filmům jako Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Zlatý kompas, Královna, Julie & Julia a Twilight Sága: Nový Měsíc.Zatím není jasné, zda bude komponovat hudbu i ke druhé části Relikvií Smrti.


Official trailer Avatar

29. ledna 2010 v 19:47 | Rosalie


Resources Development Administration

29. ledna 2010 v 19:46 | Rosalie
Nejmocnější komerční společnost budoucnosti. Jak finančně tak politickým vlivem strčí do kapsy většinu států chátrající Země, a momentálně má zálusk na nerostné suroviny vzdáleného exotického světa, Pandory.
RDA financuje celou akci na Pandoře. Od programu Avatar až po jednotky nájemných žoldáků pod vedením plukovníka Quaritche. RDA na Pandoře zastupuje Parker Selfridge, kterého už přestává bavit vyhazovat peníze oknem za nikam nevedoucí mírová jednání s Na´vii, a hodlá na jejich vesnici, která brání vstup k největšímu ložisku unobtainia, tvrdě zaútočit.

Unobtainium

29. ledna 2010 v 19:45 | Rosalie
Pro energeticky zdevastovanou Zemi velice hodnotný minerál, který byl objeven na planetě Pandora. Na domovském světě lidí má hodnotu až 20 milionů dolarů za kilo.
Unobtainium se vyznačuje působivou supravodivostí a vyvolává kolem sebe silné magnetické pole, které mu umožňuje vznášet se nad zemí. Na některých místech Pandory se unobtainium shlukuje do velkých vznášejících se skal. Největší ložisko unobtainia, ke kterému mají lidé přístup, se nachází přímo pod na´vijskou vesnicí kmene Omaticaya.

Program Avatar

29. ledna 2010 v 19:43 | Rosalie
Jinak také AVTR Program je jedním ze stěžejních projektů umožňující lidské výpravě operovat na panetě Pandora a navozovat kontakt s jejími humanoidními obyvateli, rasou Na´vi.
Projekt spočívá ve vypěstování embrya za využitím DNA lidského dobrovolníka a zástupce kmene Na´vi. Zatímco tento proces proběhne na Zemi, během cesty na Pandoru stačí embryo dorůst do stádia dospělého Na´vi. Ve skutečnosti se však jedná pouze o přepravní schránku, "avatara", kterého s pomocí speciálního zařízení telepaticky ovládá onen konkrétní člověk, jehož DNA je Avatarovou součástí.
Tyto Avatary tak lidé mohou používat nejen pro bezpečné operování v terénu Pandory (která oplývá pro nás nedýchatelnou atmosférou), ale navíc lze využít i vzhledu identického s Na´vi k infiltraci jejich společnosti.

Pandora

29. ledna 2010 v 19:43 | Rosalie
Spíše měsíc než planeta, obíhající okolo plynného obra Polyphemia, Pandora je jedním z nejfantastičtějších objevů v historii lidstva. Svět, na kterém nejenže existuje život, ale přímo jím hýří.
Pandora se nachází v soustavě Alfa Centauri, nejbližším hvězdném systému od Země, vzdáleném "pouhých" 4,35 světelných let. Velikostí připomíná Zemi a už na první pohled překypuje životem. Člověk na ní ale nepřežije, vedle nesčetného množství nevraživých živočichů je tu atmosféra tvořena čpavkem, methanem, kysličníkem uhličitým a mimo jiné dokonce i kyanovodíkem. Člověk zde bez speciální kyslíkové masky na otevřeném prostranství vydrží zhruba 20 vteřin, než upadne do bezvědomí, které po čtyřech minutách následuje smrt.
Vedle Pandory má Polyphemius dalších třináct měsíců, které lze v různých kombinacích na obloze Pandory spatřit. Dalším exotickým prvkem planety je minerál zvaný unobtainium, který díky svým speciálním vlastnostem dokáže levitovat a například i nadnášet obrovské skály do oblak. Právě unobtainium sem přišli vytěžit lidé ze Země, avšak narážejí zde na odpor inteligentní rasy domorodých Na´viů.

Na'vi

29. ledna 2010 v 19:42 | Rosalie
Na'viové jsou humanoidní obyvatelé planety Pandora. Přestože jsou inteligentní, v porovnání s lidmi jsou to prakticky domorodci, a tak se jim noví návštěvníci ze Země, kteří si na jejich domovskou planetu přišli zopakovat hru na dobývání Ameriky, rozhodně nezamlouvají.
Na´viové v mnoha ohledech připomínají lidi, především jsou však mnohem flexibilnější, kosti mají zesíleny uhlíkovým vláknem, jejich pokožka je modrá a v dospělosti dorůstají do výšky až tří metrů. Vedle například ocasu disponují i mnoha barevnými skvrnami po celém těle, jenž mohou připomínat kmenová postavení, a které navíc září ve tmě. Tuto záři a celkové barevné spektrum však mohou ovládat (nebo se mění při nástupu různých emocí) a navzájem se s jejich pomocí mezi sebou i dorozumívají.
Na´viové žijí v kmenovém společenství a přestože jsou poměrně primitivní, dokázali si velice prakticky podrobit mnoho divokých zvířat žijících na Pandoře. Jako druh se vyznačují silnou emocionální citovostí. Ta se obrací například i u jejich reprodukce (která se příliš neliší od té lidské); mezi dvěma zástupci, kteří se rohodnou pářit, se často vyvine silné pouto, které vydrží až do konce jejich životů.
Základem jejich kultury je uctívání přírodního božstva, jakési energie sjednocující vše živé na planetě. A jak doktorka Augustine pokračuje ve svých výzkumech, zjišťuje, že na těchto zdánlivých domorodých báchorkách přecejen možná něco bude.

Postavy.A

29. ledna 2010 v 19:40 | Rosalie

PEOPLE

Jake Sully

Trudy Chacon

Dr. Grace Augustine

Norm Spellman

Parker Selfridge

plukovník Quaritch

NA'VI


Neytiri

Tsu-Tey